GNU wget 1.10.1-b1 - en to eo translation catalogue (124 entries)

en: Connecting to %s|%s|:%d...
eo: Konektante al %s|%s|:%d...

en: Connecting to %s:%d...
eo: Konektante al %s:%d...

en: connected.
eo: konektita.

en: failed: %s.
eo: fiasko: %s.

en: Converting %s...
eo: Konvertante %s...

en: nothing to do.
eo: nenio por fari.

en: Cannot convert links in %s: %s
eo: Ne eblas konverti ligilojn al %s: %s

en: Cannot back up %s as %s: %s
eo: Ne eblas kopii %s kiel %s: %s

en: Syntax error in Set-Cookie: %s at position %d.
eo: Sintaksa eraro en Set-Cookie: %s ĉe pozicio %d.

en: Index of /%s on %s:%d
eo: Indekso de /%s en %s:%d

en: time unknown
eo: horaro nekonata

en: File
eo: Dosiero

en: Directory
eo: Dosierujo

en: Link
eo: Ligilo

en: Not sure
eo: Sen certeco

en:  (%s bytes)
eo:  (%s bajtoj)

en: Length: %s
eo: Grando: %s

en: , %s (%s) remaining
eo: , %s (%s) restanta

en: , %s remaining
eo: , %s restanta

en:  (unauthoritative)
eo:  (ne havante permeson)

en: Logging in as %s ...
eo: Salutante kiel %s ...

en: Error in server response, closing control connection.
eo: Eraro en la servila respondo, fermante stirkonekton.

en: Error in server greeting.
eo: Eraro en la saluto de servilo.

en: Write failed, closing control connection.
eo: Skrib-fiasko, fermante stirkonekton.

en: The server refuses login.
eo: La servilo rifuzis la saluton.

en: Login incorrect.
eo: Erara saluto.

en: Logged in!
eo: Ensalutite!

en: Server error, can't determine system type.
eo: Eraro de la servilo, ne eblas difini la tipon de sistemo.

en: done.
eo: farite.

en: done.
eo: farite.

en: Unknown type `%c', closing control connection.
eo: Tipo `%c' nekonata, fermante stirkonekton.

en: done.
eo: farite.

en: ==> CWD not needed.
eo: ==> CWD ne necesa.

en: ==> CWD not required.
eo: ==> CWD ne postulita.

en: Cannot initiate PASV transfer.
eo: Ne eblas komenci transporton PASV.

en: couldn't connect to %s port %d: %s
eo: ne eblis konekti al %s pordo %d: %s

en: Bind error (%s).
eo: Bind-eraro (%s).

en: Invalid PORT.
eo: Pordo nevalida.

en: %s: %s, closing control connection.
eo: %s: %s, fermante stirkonekton.

en: %s (%s) - Data connection: %s;
eo: %s (%s) - Konekto de datumoj: %s;

en: Control connection closed.
eo: Stirkonekto fermita.

en: Data transfer aborted.
eo: Transporto de datumoj ĉesigita.

en: (try:%2d)
eo: (provo:%2d)

en: Removing %s.
eo: Forviŝante %s.

en: Recursion depth %d exceeded max. depth %d.
eo: Nivelo de rekursio %d superas maksimuman nivelon %d.

en: The sizes do not match (local %s) -- retrieving.
eo: La grandoj neegalaj (loka %s) -- elŝutante.

en: Invalid name of the symlink, skipping.
eo: Nevalida nomo de simbola ligilo, pretersaltante.

en: Already have correct symlink %s -> %s
eo: Simbola ligilo jam estis ĝusta %s -> %s

en: Creating symlink %s -> %s
eo: Kreante simbolan ligilon %s -> %s

en: %s: unknown/unsupported file type.
eo: %s: nekonata/neeltenebla dosier-tipo.

en: %s: corrupt time-stamp.
eo: %s: horaro (time-stamp) erara.

en: Will not retrieve dirs since depth is %d (max %d).
eo: Dosierujoj ne estos elŝutitaj dum nivelo de rekursio estas %d (maksimuma %d).

en: ERROR
eo: ERARO

en: WARNING
eo: ATENDANTE

en: Unknown host
eo: Nekonata retnodo

en: Temporary failure in name resolution
eo: Dumtempa malsukceso ĉe nom-eltrovo

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

en: Resolving %s...
eo: Provante %s...

en: failed: No IPv4/IPv6 addresses for host.
eo: fiasko: Ne estas IPv4/IPv6 adreso por la retnodo.

en: failed: timed out.
eo: fiasko: limtempo finita.

en: %s: Invalid URL %s: %s
eo: %s: Nevalida URL %s: %s

en: Failed writing HTTP request: %s.
eo: Fiasko skribante HTTP-an peton: %s.

en: No headers, assuming HTTP/0.9
eo: Sen ĉapoj, supozante HTTP/0.9

en: Reusing existing connection to %s:%d.
eo: Reuzante estantan konekton al %s:%d.

en: Failed reading proxy response: %s
eo: Fiasko legante prokuran (proxy) respondon: %s

en: %s ERROR %d: %s.
eo: %s ERARO %d: %s.

en: %s request sent, awaiting response...
eo: %s peto sendita, atendante respondon...

en: No data received.
eo: Ne datumo ricevita.

en: Read error (%s) in headers.
eo: Leg-eraro (%s) ĉe ĉapoj.

en: Unknown authentication scheme.
eo: Nekonata aŭtentokontrola ŝablono.

en: Authorization failed.
eo: Permesado fiaskis.

en: (no description)
eo: (sen priskribo)

en: unspecified
eo: nedifinita

en:  [following]
eo: [sekvanta]

en: 
        The file is already fully retrieved; nothing to do.
eo: 
        La dosiero estas fakte tute elŝutita; nenio farenda.

en: Length:
eo: Grando:

en: ignored
eo: ignorita

en: Unable to establish SSL connection.
eo: Ne kapabla starigi SSL-konekton.

en: The sizes do not match (local %s) -- retrieving.
eo: La grandoj neegalas (loka %s) -- elŝutante.

en: Remote file is newer, retrieving.
eo: Fora dosiero estas plej nova, elŝutante.

en: %s (%s) - Connection closed at byte %s.
eo: %s (%s) - Konekto fermita ĉe la bajto %s.

en: %s (%s) - Read error at byte %s (%s).
eo: %s (%s) - Leg-eraro ĉe la bajto %s (%s).

en: %s (%s) - Read error at byte %s/%s (%s).
eo: %s (%s) - Leg-eraro ĉe la bajto %s/%s (%s).

en: %s: Cannot read %s (%s).
eo: %s: Ne eblas legi %s (%s).

en: %s: Error in %s at line %d.
eo: %s: Eraro en %s ĉe linio %d.

en: %s: Syntax error in %s at line %d.
eo: %s: Sintaksa eraro en %s ĉe linio %d.

en: 
    %s received.
eo: 
    %s ricevite.

en:   -V,  --version           display the version of Wget and exit.
eo:   -V,  --version           vidigas la version de Wget kaj eliras.

en:   -h,  --help              print this help.
eo:   -h,  --help              printas ĉi helpilon.

en:   -b,  --background        go to background after startup.
eo:   -b,  --background        iras al fona reĝimo post starto.

en: Logging and input file:
eo: Salutante kaj enigante dosieron:

en:   -o,  --output-file=FILE    log messages to FILE.
eo:   -o,  --output-file=DOSIERO    log mesaĝoj al DOSIERO.

en: Download:
eo: Elŝutite:

en:   -t,  --tries=NUMBER            set number of retries to NUMBER (0 unlimits).
eo:   -t,  --tries=NOMBRO            agordas nombron de reprovoj je NOMBRO (0 senlimaj).

en:        --retry-connrefused       retry even if connection is refused.
eo:        --retry-connrefused       provas reen eĉ se la konekto estas rifuzita.

en:   -c,  --continue                resume getting a partially-downloaded file.
eo:   -c,  --continue                daŭri uzi dosieron parte elŝutita.

en:   -S,  --server-response         print server response.
eo:   -S,  --server-response         printas respondon de la servilo.

en:        --spider                  don't download anything.
eo:        --spider                  ne elŝutas ion ajn.

en:   -T,  --timeout=SECONDS         set all timeout values to SECONDS.
eo:   -T,  --timeout=SEKUNDOJ         agordas ĉiujn temp-limojn je SEKUNDOJ.

en:        --dns-timeout=SECS        set the DNS lookup timeout to SECS.
eo:        --dns-timeout=Sekundoj        agordas la temp-limon por serĉo de DNS je Sekundoj.

en:        --connect-timeout=SECS    set the connect timeout to SECS.
eo:        --connect-timeout=Sekundoj    agordas la temp-limon por konekto je Sekundoj.

en:        --read-timeout=SECS       set the read timeout to SECS.
eo:        --read-timeout=Sekundoj       agordas la temp-limon por lego je Sekundoj.

en:   -w,  --wait=SECONDS            wait SECONDS between retrievals.
eo:   -w,  --wait=SEKUNDOJ            atendas SEKUNDOJn inter elŝutoj.

en:        --waitretry=SECONDS       wait 1..SECONDS between retries of a retrieval.
eo:        --waitretry=SEKUNDOJ       atendas 1..SEKUNDOJn inter reprovoj de elŝutoj.

en: Directories:
eo: Dosierujoj:

en: Mail bug reports and suggestions to <bug-wget@gnu.org>.
eo: Retpoŝtu ciman raporton kaj sugestojn al <bug-wget@gnu.org>.

note: TRANSLATORS: When available, please use the proper diacritics for names such as this one. See en_US.po for reference.
en: 
    Originally written by Hrvoje Niksic <hniksic@xemacs.org>.
eo: 
    Originale skribita de Hrvoje Niksic <hniksic@xemacs.org>.

en: Try `%s --help' for more options.
eo: Provu `%s --help' por pliaj opcioj.

en: %s: illegal option -- `-n%c'
eo: %s: neleĝa opcio -- `-n%c'

en: Can't be verbose and quiet at the same time.
eo: Ne eblas esti babilema kaj silenta samtempe.

en: Cannot specify both --inet4-only and --inet6-only.
eo: Ne eblas difini kaj --inet4-only kaj --inet6-only.

en: File `%s' already there; not retrieving.
eo: La dosiero `%s' jam estas ĉi tie; ĝi ne estos elŝutita.

en: %s: missing URL
eo: %s: mankanta URL

en: No URLs found in %s.
eo: URL-oj ne trovitaj en %s.

en: Cannot open %s: %s
eo: Ne eblas malfermi %s: %s

en: Retrying.
eo: Reprovante.

en: No error
eo: Sen eraro

en: Invalid host name
eo: Nevalida retnoda nomo

en: Bad port number
eo: Malĝusta pordnumero

en: Invalid user name
eo: Nevalida uzantnomo

en: Unterminated IPv6 numeric address
eo: Nedifinita IPv6 numera adreso

en: IPv6 addresses not supported
eo: IPv6 adreso ne eltenebla

en: Invalid IPv6 numeric address
eo: Nevalida IPv6 numera adreso

en: Continuing in background, pid %d.
eo: Daŭrigante en fona reĝimo, pid %d.
