wget 1.12-pre7 - en to ca translation catalogue (388 entries)

en: Unknown system error
ca: S'ha produït un error del sistema desconegut

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció «--%s» no admet arguments

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció «%c%s» no admet arguments

en: %s: option '--%s' requires an argument
ca: %s: l'opció «--%s» necessita un argument

en: %s: unrecognized option '--%s'
ca: %s: l'opció «--%s» no és reconeguda

en: %s: unrecognized option '%c%s'
ca: %s: l'opció «%c%s» no és reconeguda

en: %s: invalid option -- '%c'
ca: %s: l'opció «%c» no és vàlida

en: %s: option requires an argument -- '%c'
ca: %s l'opció «%c» necessita un argument

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
ca: %s: l'opció «-W %s» és ambigua

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció «-W %s» no admet arguments

en: %s: option '-W %s' requires an argument
ca: %s: l'opció «-W %s» necessita un argument

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  If the catalog has no translation, locale_quoting_style quotes `like this', and clocale_quoting_style quotes "like th
en: `
ca: «

en: '
ca: »

en: memory exhausted
ca: la memòria s'ha exhaurit

en: %s: unable to resolve bind address %s; disabling bind.
ca: %s: no s'ha pogut resoldre l'adreça de vinculació %s; s'està inhabilitant la connexió.

en: Connecting to %s|%s|:%d...
ca: S'està connectant a %s|%s|:%d...

en: Connecting to %s:%d...
ca: S'està connectant a %s:%d...

en: connected.
ca: connectat.

en: failed: %s.
ca: error: %s.

en: %s: unable to resolve host address %s
ca: %s: no s'ha pogut resoldre l'adreça del servidor «%s»

en: Converted %d files in %s seconds.
ca: S'han convertit %d fitxers en %s segons.

en: Converting %s...
ca: S'està convertint %s...

en: nothing to do.
ca: res a fer.

en: Cannot convert links in %s: %s
ca: No s'han pogut convertir els enllaços de «%s»: %s

en: Unable to delete %s: %s
ca: No s'ha pogut suprimir %s: %s

en: Cannot back up %s as %s: %s
ca: No es pot fer una còpia de %s com a %s: %s

en: Syntax error in Set-Cookie: %s at position %d.
ca: S'ha produït un error de sintaxi a la capçalera Set-Cookie: %s a la posició %d.

en: Cookie coming from %s attempted to set domain to %s
ca: La galeta provinent de %s ha intentat establir el domini a %s

en: Cannot open cookies file %s: %s
ca: No es pot obrir el fitxer de cookies %s: %s

en: Error writing to %s: %s
ca: S'ha produït un error en escriure a %s: %s

en: Error closing %s: %s
ca: S'ha produït un error en tancar %s: %s

en: Unsupported listing type, trying Unix listing parser.
ca: El tipus de llista no és suportat, es prova amb l'analitzador de Unix.

en: Index of /%s on %s:%d
ca: Índex de /%s a %s:%d

en: time unknown
ca: data desconeguda

en: File
ca: Fitxer

en: Directory
ca: Directori

en: Link
ca: Enllaç

en: Not sure
ca: No és segur

en:  (%s bytes)
ca:  (%s octets)

en: Length: %s
ca: Mida: %s

en: , %s (%s) remaining
ca: , %s (%s) restant

en: , %s remaining
ca: , %s restant

en:  (unauthoritative)
ca:  (no autoritatiu)

en: Logging in as %s ...
ca: S'està entrant com a «%s» ...

en: Error in server response, closing control connection.
ca: S'ha produït un error en la resposta del servidor, es tanca la connexió de control.

en: Error in server greeting.
ca: S'ha produït un error en el missatge de benvinguda del servidor.

en: Write failed, closing control connection.
ca: S'ha produït un error d'escriptura, s'està tancant la connexió de control.

en: The server refuses login.
ca: El servidor rebutja les peticions d'entrada.

en: Login incorrect.
ca: Entrada incorrecta.

en: Logged in!
ca: S'ha entrat amb èxit!

en: Server error, can't determine system type.
ca: S'ha produït un error del servidor, no es pot determinar el tipus de sistema.

en: done.
ca: fet.

en: done.
ca: fet.

en: Unknown type `%c', closing control connection.
ca: El tipus «%c» és desconegut , es tanca la connexió de control.

en: done.
ca: fet.

en: ==> CWD not needed.
ca: ==> CWD innecessari.

en: No such directory %s.
ca: El directori %s no existeix.

en: ==> CWD not required.
ca: ==> CWD no requerit.

en: File has already been retrieved.
ca: El fitxer ja s'ha obtingut.

en: Cannot initiate PASV transfer.
ca: No s'ha pogut iniciar la transferència PASV.

en: Cannot parse PASV response.
ca: No s'ha pogut analitzar la resposta PASV.

en: couldn't connect to %s port %d: %s
ca: no s'ha pogut connectar a %s port %d: %s

en: Bind error (%s).
ca: S'ha produït un error en vincular (%s).

en: Invalid PORT.
ca: PORT incorrecte.

en: 
    REST failed, starting from scratch.
ca: 
    REST ha fallat, s'està començant des del principi.

en: File %s exists.
ca: El fitxer %s existeix.

en: No such file %s.
ca: El fitxer %s no existeix.

en: No such file %s.
ca: El fitxer %s no existeix.

en: No such file or directory %s.
ca: El fitxer o directori %s no existeix.

en: %s has sprung into existence.
ca: %s ha començat a existir.

en: %s: %s, closing control connection.
ca: %s: %s, es tanca la connexió de control.

en: %s (%s) - Data connection: %s;
ca: %s (%s) - Connexió de dades: %s;

en: Control connection closed.
ca: Connexió de control tancada.

en: Data transfer aborted.
ca: S'ha avortat la transferència de dades.

en: File %s already there; not retrieving.
ca: El fitxer %s ja existeix, no es baixa.

en: (try:%2d)
ca: (intent:%2d)

en: %s (%s) - written to stdout %s[%s]
ca: %s (%s) - imprimit per la sortida estàndard %s[%s]

en: %s (%s) - %s saved [%s]
ca: %s (%s) - s'ha desat %s [%s]

en: Removing %s.
ca: S'està suprimint %s.

en: Using %s as listing tmp file.
ca: S'utilitza %s com a fitxer de llistat temporal.

en: Removed %s.
ca: S'ha suprimit %s.

en: Recursion depth %d exceeded max. depth %d.
ca: La profunditat de recursió %d excedeix el màxim permès %d.

en: Remote file no newer than local file %s -- not retrieving.
ca: El fitxer remot no és més nou que el local %s -- no es baixa.

en: Remote file is newer than local file %s -- retrieving.
ca: El fitxer remot és més nou que el local %s -- s'està baixant.

en: The sizes do not match (local %s) -- retrieving.
ca: Els fitxers no tenen la mateixa mida (local %s) -- s'està baixant.

en: Invalid name of the symlink, skipping.
ca: El nom de l'enllaç simbòlic no és correcte; s'omet.

en: Already have correct symlink %s -> %s
ca: Ja hi ha un enllaç simbòlic correcte %s -> %s

en: Creating symlink %s -> %s
ca: S'està creant l'enllaç simbòlic %s -> %s

en: Symlinks not supported, skipping symlink %s.
ca: No es suporten enllaços simbòlics; s'omet l'enllaç %s.

en: Skipping directory %s.
ca: S'està ometent el directori %s.

en: %s: unknown/unsupported file type.
ca: %s: tipus de fitxer desconegut o no suportat.

en: %s: corrupt time-stamp.
ca: %s: la marca de temps és corrupta..

en: Will not retrieve dirs since depth is %d (max %d).
ca: No es baixaran els directoris ja que la profunditat és %d (max %d).

en: Not descending to %s as it is excluded/not-included.
ca: No es descendeix a %s ja que està exclòs, o no inclòs.

en: Rejecting %s.
ca: S'està rebutjant %s.

en: Error matching %s against %s: %s
ca: S'ha produït un error en comparar %s amb %s: %s

en: No matches on pattern %s.
ca: Cap coincidència amb el patró %s.

en: Wrote HTML-ized index to %s [%s].
ca: S'ha escrit un índex HTMLitzat a %s [%s].

en: Wrote HTML-ized index to %s.
ca: S'ha escrit un índex HTMLitzat a %s.

en: ERROR: Cannot open directory %s.
ca: ERROR: No es pot obrir el directori %s.

en: WARNING
ca: AVÍS

en: %s: No certificate presented by %s.
ca: %s: %s no ha presentat cap certificat.

en: %s: The certificate of %s is not trusted.
ca: %s: No es confia en el certificat de %s.

en: %s: The certificate of %s hasn't got a known issuer.
ca: %s: El certificat de %s no té un emissor conegut.

en: %s: The certificate of %s has been revoked.
ca: %s: El certificat de %s s'ha revocat.

en: Error initializing X509 certificate: %s
ca: S'ha produït un error en inicialitzar el certificat X509: %s

en: No certificate found
ca: No s'ha trobat cap certificat

en: Error parsing certificate: %s
ca: S'ha produït un error en analitzar el certificat: %s

en: The certificate has not yet been activated
ca: El certificat encara no s'ha activat

en: The certificate has expired
ca: El certificat ha caducat

en: The certificate's owner does not match hostname %s
ca: El propietari del certificat no concorda amb el nom del servidor %s

en: Unknown host
ca: Servidor desconegut

en: Temporary failure in name resolution
ca: S'ha produït un error temporal en la resolució de noms

en: Unknown error
ca: S'ha produït un error desconegut

en: Resolving %s...
ca: S'està resolent %s...

en: failed: No IPv4/IPv6 addresses for host.
ca: error: No hi ha adreces IPv4/IPv6 per al servidor.

en: failed: timed out.
ca: error: s'ha exhaurit el temps.

en: %s: Cannot resolve incomplete link %s.
ca: %s: No s'ha pogut resoldre l'enllaç incomplet %s.

en: %s: Invalid URL %s: %s
ca: %s: L'URL %s no és vàlid: %s

en: Failed writing HTTP request: %s.
ca: S'ha produït un error en escriure la petició HTTP: %s.

en: No headers, assuming HTTP/0.9
ca: No hi ha capçaleres, s'assumeix HTTP/0.9

en: File %s already there; not retrieving.
ca: El fitxer %s ja existeix, no es baixa.

en: Disabling SSL due to encountered errors.
ca: S'està inhabilitant SSL a causa dels errors trobats.

en: POST data file %s missing: %s
ca: Manca el fitxer de dades POST %s: %s

en: Reusing existing connection to %s:%d.
ca: S'està reutilitzant la connexió a %s:%d.

en: Failed reading proxy response: %s
ca: S'ha produït un error en llegir la resposta del servidor intermediari: %s

en: %s ERROR %d: %s.
ca: %s ERROR: %d %s.

en: Malformed status line
ca: La línia d'estat és malformada

en: Proxy tunneling failed: %s
ca: Ha fallat la tunelització del servidor intermediari: %s

en: %s request sent, awaiting response...
ca: %s: s'ha enviat la petició, s'està esperant una resposta...

en: No data received.
ca: No s'ha rebut cap dada

en: Read error (%s) in headers.
ca: S'ha produït un error de lectura (%s) a les capçaleres.

en: Unknown authentication scheme.
ca: L'esquema d'autenticació és desconegut.

en: Authorization failed.
ca: Ha fallat l'autorització.

en: (no description)
ca: (sense descripció)

en: Location: %s%s
ca: Ubicació: %s%s

en: unspecified
ca: no especificada

en:  [following]
ca:  [es segueix]

en: 
        The file is already fully retrieved; nothing to do.
ca: 
        El fitxer ja s'ha baixat totalment; res a fer.

en: Length:
ca: Mida:

en: ignored
ca: s'ignora

en: Saving to: %s
ca: S'està desant a: %s

en: Warning: wildcards not supported in HTTP.
ca: Avís: En HTTP no es suporten patrons.

en: Spider mode enabled. Check if remote file exists.
ca: Mode aranya habilitat. Comprova si el fitxer remot existeix.

en: Cannot write to %s (%s).
ca: No s'ha pogut escriure a %s (%s).

en: Unable to establish SSL connection.
ca: No s'ha pogut establir la connexió SSL.

en: ERROR: Redirection (%d) without location.
ca: ERROR: Redirecció (%d) sense ubicació.

en: Remote file does not exist -- broken link!!!
ca: El fitxer remot no existeix -- enllaç trencat!

en: Last-modified header missing -- time-stamps turned off.
ca: Falta la capçalera Last-modified -- s'han inhabilitat les marques de temps.

en: Last-modified header invalid -- time-stamp ignored.
ca: Capçalera Last-modified no vàlida -- s'omet la marca de temps.

en: Server file no newer than local file %s -- not retrieving.
ca: El fitxer remot no és més nou que el local %s -- no es baixa.

en: The sizes do not match (local %s) -- retrieving.
ca: Les mides dels fitxers no coincideixen (local %s) -- s'està baixant.

en: Remote file is newer, retrieving.
ca: El fitxer remot és més nou, s'està baixant.

en: Remote file exists and could contain links to other resources -- retrieving.
ca: El fitxer remot existeix i pot contenir enllaços a altres recursos -- s'està obtenint.

en: Remote file exists but does not contain any link -- not retrieving.
ca: El fitxer remot existeix però no conté cap enllaç -- no s'obté.

en: Remote file exists and could contain further links,
    but recursion is disabled -- not retrieving.
ca: El fitxer remot existeix i podria contenir més enllaços,
    però la recursió és inhabilitada -- no es baixa.

en: Remote file exists.
ca: El fitxer remot existeix.

en: %s URL: %s %2d %s
ca: URL %s: %s %2d %s

en: %s (%s) - written to stdout %s[%s/%s]
ca: %s (%s) - escrit a la sortida estàndard %s[%s/%s]

en: %s (%s) - %s saved [%s/%s]
ca: %s (%s) - s'ha desat %s [%s/%s]

en: %s (%s) - Connection closed at byte %s.
ca: %s (%s) - S'ha tancat la connexió a l'octet %s.

en: %s (%s) - Read error at byte %s (%s).
ca: %s (%s) - S'ha produït un error de lectura a l'octet %s (%s).

en: %s (%s) - Read error at byte %s/%s (%s).
ca: %s (%s) - S'ha produït un error de lectura a l'octet %s/%s (%s).

en: %s: WGETRC points to %s, which doesn't exist.
ca: %s: La variable WGETRC apunta a %s, que no existeix.

en: %s: Cannot read %s (%s).
ca: %s: No s'ha pogut llegir %s (%s).

en: %s: Error in %s at line %d.
ca: %s: S'ha produït un error a %s, línia %d.

en: %s: Syntax error in %s at line %d.
ca: %s: S'ha produït un error de sintaxi a %s, línia %d.

en: %s: Unknown command %s in %s at line %d.
ca: %s: L'ordre %s és desconeguda a %s, línia %d.

en: %s: Warning: Both system and user wgetrc point to %s.
ca: %s: Avís: L'wgetrc del sistema i de l'usuari apunten a %s.

en: %s: Invalid --execute command %s
ca: %s: L'ordre --execute %s no és vàlida.

en: %s: %s: Invalid boolean %s; use `on' or `off'.
ca: %s: %s: El booleà %s no és vàlid; useu «on» o «off».

en: %s: %s: Invalid number %s.
ca: %s: %s: El número %s no és vàlid.

en: %s: %s: Invalid byte value %s
ca: %s: %s: El valor %s de l'octet no és vàlid.

en: %s: %s: Invalid time period %s
ca: %s: %s: El període de temps %s no és vàlid.

en: %s: %s: Invalid value %s.
ca: %s: %s: El valor %s no és vàlid.

en: %s: %s: Invalid header %s.
ca: %s: %s: La capçalera %s no és vàlida.

en: %s: %s: Invalid progress type %s.
ca: %s: %s: El tipus d'indicador de progrés %s no és vàlid.

en: %s: %s: Invalid restriction %s,
        use [unix|windows],[lowercase|uppercase],[nocontrol],[ascii].
ca: %s: %s: La restricció «%s» no és vàlida,
        empreu [unix|windows],[lowercase|uppercase],[nocontrol],[ascii].

en: Encoding %s isn't valid
ca: La codificació %s no és vàlida

en: locale_to_utf8: locale is unset
ca: locale_to_utf8: el locale no és establert

en: Conversion from %s to %s isn't supported
ca: La conversió de %s a %s no és implementada

en: Incomplete or invalid multibyte sequence encountered
ca: S'ha trobat una seqüència multioctet incompleta o invàlida

en: Unhandled errno %d
ca: Número d'error no gestionat %d

en: idn_encode failed (%d): %s
ca: Ha fallat «idn_encode» (%d): %s

en: idn_decode failed (%d): %s
ca: Ha fallat «idn_decode» (%d): %s

en: 
    %s received, redirecting output to %s.
ca: 
    %s rebut, la sortida es redirigeix a %s.

en: 
    %s received.
ca: 
    S'ha rebut %s.

en: %s: %s; disabling logging.
ca: %s: %s; s'està inhabilitant el registre.

en: Usage: %s [OPTION]... [URL]...
ca: Forma d'ús: %s [OPCIÓ]... [URL]...

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
ca: Els arguments obligatoris per les opcions llargues també ho són per les curtes.

en: Startup:
ca: Inici:

en:   -V,  --version           display the version of Wget and exit.
ca:   -V,  --version           mostra la versió del Wget i surt.

en:   -h,  --help              print this help.
ca:   -h,  --help              mostra aquesta ajuda.

en:   -b,  --background        go to background after startup.
ca:   -b,  --background        vés a segon terme després de l'inici.

en:   -e,  --execute=COMMAND   execute a `.wgetrc'-style command.
ca:   -e, --execute=ORDRE      executa una ordre d'estil «.wgetrc».

en: Logging and input file:
ca: Registres i fitxer d'entrada:

en:   -o,  --output-file=FILE    log messages to FILE.
ca:   -o,  --output-file=FITXER   desa els missatges del programa a FITXER.

en:   -a,  --append-output=FILE  append messages to FILE.
ca:   -a,  --append-output=FITXER afegeix els missatges a FITXER.

en:   -d,  --debug               print lots of debugging information.
ca:   -d,  --debug                mostra molta informació de depuració.

en:        --wdebug              print Watt-32 debug output.
ca:       --wdebug                mostra informació de depuració de Watt-32.

en:   -q,  --quiet               quiet (no output).
ca:   -q,  --quiet                mode silenciós (cap sortida).

en:   -v,  --verbose             be verbose (this is the default).
ca:   -v,  --verbose              mode detallat (per defecte).

en:   -nv, --no-verbose          turn off verboseness, without being quiet.
ca:   -nv, --non-verbose          mode no detallat, però tampoc del tot silenciós.

en:   -i,  --input-file=FILE     download URLs found in local or external FILE.
ca:   -i,  --input-file=FITXER    baixa les URL que es troben al FITXER local
                                  o extern.

en:   -F,  --force-html          treat input file as HTML.
ca:   -F,  --force-html           tracta el fitxer d'entrada com a HTML.

en:   -B,  --base=URL            resolves HTML input-file links (-i -F)
                                 relative to URL.
ca:   -B,  --base=URL            resol els enllaços de fitxers d'entrada HTML
                                 (-i -F) relatius a URL.

en: Download:
ca: Baixada:

en:   -t,  --tries=NUMBER            set number of retries to NUMBER (0 unlimits).
ca:   -t,  --tries=NOMBRE            estableix el nombre de reintents (0=sense limit).

en:        --retry-connrefused       retry even if connection is refused.
ca:        --retry-connrefused       reintenta encara que es rebutje la connexió.

en:   -O,  --output-document=FILE    write documents to FILE.
ca:   -O,  --output-document=FITXER  escriu els documents a FITXER.

en:   -c,  --continue                resume getting a partially-downloaded file.
ca:   -c,  -­continue               continua obtenint un fitxer baixat parcialment.

en:        --progress=TYPE           select progress gauge type.
ca:        --progress=TIPUS          selecciona el tipus d'indicador de progrés.

en:   -N,  --timestamping            don't re-retrieve files unless newer than
                                     local.
ca:   -N,  --timestamping            només baixa fitxers més nous que els locals.

en:   --no-use-server-timestamps     don't set the local file's timestamp by
                                     the one on the server.
ca:   --no-use-server-timestamps            no establisques la marca de temps del
                                            fitxer local basada en la del servidor.

en:   -S,  --server-response         print server response.
ca:   -S,  --server-response         mostra les respostes del servidor.

en:        --spider                  don't download anything.
ca:        --spider                  no baixes res.

en:   -T,  --timeout=SECONDS         set all timeout values to SECONDS.
ca:   -T,  --timeout=SEGONS          estableix tots els temps d'espera a SEGONS.

en:        --dns-timeout=SECS        set the DNS lookup timeout to SECS.
ca:        --dns-timeout=SEGONS      estableix el temps d'espera de DNS a SEGONS.

en:        --connect-timeout=SECS    set the connect timeout to SECS.
ca:        --connect-timeout=SEGONS  estableix el temps d'espera de connexió a
                                     SEGONS.

en:        --read-timeout=SECS       set the read timeout to SECS.
ca:        --read-timeout=SEGONS     estableix el temps d'espera de lectura en
                                     SEGONS.

en:   -w,  --wait=SECONDS            wait SECONDS between retrievals.
ca:   -w,  --wait=SEGONS             fes una pausa de SEGONS entre baixades.

en:        --waitretry=SECONDS       wait 1..SECONDS between retries of a retrieval.
ca:        --waitretry=SEGONS        fes una pausa entre intents de baixada de
                                     1…SEGONS.

en:        --random-wait             wait from 0.5*WAIT...1.5*WAIT secs between retrievals.
ca:        --random-wait             fes una pausa de 0.5*PAUSA…2*PAUSA segons
                                     entre baixades.

en:        --no-proxy                explicitly turn off proxy.
ca:        --no-proxy                inhabilita explícitament l'ús del servidor
                                     intermediari.

en:   -Q,  --quota=NUMBER            set retrieval quota to NUMBER.
ca:   -Q,  --quota=NOMBRE            estableix la quota de baixada a NOMBRE.

en:        --bind-address=ADDRESS    bind to ADDRESS (hostname or IP) on local host.
ca:        --bind-address=ADREÇA    vincula't a l'ADREÇA (nom del servidor o IP) a
                                    localhost.

en:        --limit-rate=RATE         limit download rate to RATE.
ca:        --limit-rate=NOMBRE       estableix el límit d'octets per segon.

en:        --no-dns-cache            disable caching DNS lookups.
ca:        --no-dns-cache            no uses memòria cau en la resolució de noms
                                     de domini.

en:        --restrict-file-names=OS  restrict chars in file names to ones OS allows.
ca:        --restrict-file-names=SO restringeix determinats caràcters dels noms
                                    dels fitxers als que el SO (sistema operatiu)
                                    permeta.

en:        --ignore-case             ignore case when matching files/directories.
ca:        --ignore-case            descarta les diferències de capitalització quan
                                    es busquen fitxers/directoris coincidents.

en:   -4,  --inet4-only              connect only to IPv4 addresses.
ca:   -4,  --inet4-only              connecta només a adreces IPv4.

en:   -6,  --inet6-only              connect only to IPv6 addresses.
ca:   -6,  --inet6-only              connecta només a adreces IPv6.

en:        --prefer-family=FAMILY    connect first to addresses of specified family,
                                     one of IPv6, IPv4, or none.
ca:        --prefer-family=FAMILIA   connecta primer a les adreces de la família especificada,
                                     IPv6, IPv4 o cap.

en:        --user=USER               set both ftp and http user to USER.
ca:        --user=USUARI             estableix els usuaris de ftp i http a USUARI.

en:        --password=PASS           set both ftp and http password to PASS.
ca:        --password=CONTRASENYA    estableix la contrasenya de ftp i http a
                                     CONTRASENYA.

en:        --ask-password            prompt for passwords.
ca:        --ask-password            demana la contrasenya.

en:        --no-iri                  turn off IRI support.
ca:        --no-iri                  inhabilita el suport per a IRI.

en:        --local-encoding=ENC      use ENC as the local encoding for IRIs.
ca:        --local-encoding=COD      empra COD com a codificació local pels IRI.

en:        --remote-encoding=ENC     use ENC as the default remote encoding.
ca:        --remote-encoding=COD     empra COD com a codificació remota per defecte.

en: Directories:
ca: Directoris:

en:   -nd, --no-directories           don't create directories.
ca:   -nd, --no-directories           no crees directoris.

en:   -x,  --force-directories        force creation of directories.
ca:   -x,  --force-directories        força la creació de directoris.

en:   -nH, --no-host-directories      don't create host directories.
ca:   -nH, --no-host-directories       no crees els directoris del servidor.

en:        --protocol-directories     use protocol name in directories.
ca:        --protocol-directories     usa el nom del protocol als directoris.

en:   -P,  --directory-prefix=PREFIX  save files to PREFIX/...
ca:   -P,  --directory-prefix=PREFIX  desa els fitxers a PREFIX/...

en:        --cut-dirs=NUMBER          ignore NUMBER remote directory components.
ca:        --cut-dirs=NOMBRE         omet NOMBRE components de l'estructura de
                                     directoris remota.

en: HTTP options:
ca: Opcions de HTTP:

en:        --http-user=USER        set http user to USER.
ca:        --http-user=USUARI      estableix l'usuari http en USUARI.

en:        --http-password=PASS    set http password to PASS.
ca:        --http-passwd=PASS      estableix la contrasenya http en PASS.

en:        --no-cache              disallow server-cached data.
ca:        --no-cache              no admetes dades de la memòria cau del servidor.

en:        --default-page=NAME     Change the default page name (normally
                                   this is `index.html'.).
ca:        --default-page=NOM      Canvia el nom per defecte de la pàgina
                                   (normalment aquest és «index.html».).

en:   -E,  --adjust-extension      save HTML/CSS documents with proper extensions.
ca:   -E,  --adjust-extension      desa els documents HTML/S amb extensions
                                   correctes.

en:        --ignore-length         ignore `Content-Length' header field.
ca:        --ignore-length         descarta la capçalera «Content-Length».

en:        --header=STRING         insert STRING among the headers.
ca:        --header=CADENA         insereix CADENA entre les capçaleres.

en:        --max-redirect          maximum redirections allowed per page.
ca:        --max-redirect          redireccions màximes permeses per pàgina.

en:        --proxy-user=USER       set USER as proxy username.
ca:        --proxy-user=USUARI     estableix l'usuari pel proxy a USUARI.

en:        --proxy-password=PASS   set PASS as proxy password.
ca:        --proxy-passwd=PASS     estableix la contrasenya pel proxy a PASS.

en:        --referer=URL           include `Referer: URL' header in HTTP request.
ca:        --referer=URL           inclou una capçalera «Referer» a la petició HTTP.

en:        --save-headers          save the HTTP headers to file.
ca:        --save-headers          desa les capçaleres HTTP en un fitxer.

en:   -U,  --user-agent=AGENT      identify as AGENT instead of Wget/VERSION.
ca:   -U,  --user-agent=AGENT      identifica't com a AGENT en lloc de Wget/VERSIÓ.

en:        --no-http-keep-alive    disable HTTP keep-alive (persistent connections).
ca:        --no-http-keep-alive    inhabilita el «keep-alive» de HTTP
                                   (connexions persistents)

en:        --no-cookies            don't use cookies.
ca:        --no-cookies            no utilitzes galetes.

en:        --load-cookies=FILE     load cookies from FILE before session.
ca:        --load-cookies=FITXER   carrega les galetes de FITXER abans de
                                   la sessió.

en:        --save-cookies=FILE     save cookies to FILE after session.
ca:        --save-cookies=FITXER   desa les cookies a FITXER després de la sessió.

en:        --keep-session-cookies  load and save session (non-permanent) cookies.
ca:        --keep-session-cookies  carrega i desa les galetes de la sessió
                                   (no permanents)

en:        --post-data=STRING      use the POST method; send STRING as the data.
ca:        --post-data=CADENA      usa el mètode POST, envia CADENA com a dades.

en:        --post-file=FILE        use the POST method; send contents of FILE.
ca:        --post-file=FITXER      usa el mètode POST, envia els continguts de
                                   FITXER.

en:        --content-disposition   honor the Content-Disposition header when
                                   choosing local file names (EXPERIMENTAL).
ca:        --content-disposition   respecta la capçalera Content-Disposition quan
                                   es seleccionen noms de fitxers locals
                                   (EXPERIMENTAL)

en:        --auth-no-challenge     send Basic HTTP authentication information
                                   without first waiting for the server's
                                   challenge.
ca:        --auth-no-challenge     envia informació d'autenticació HTTP bàsica
                                   sense primer esperar la negociació del
                                   servidor.

en: HTTPS (SSL/TLS) options:
ca: Opcions de HTTPS (SSL/TLS):

en:        --secure-protocol=PR     choose secure protocol, one of auto, SSLv2,
                                    SSLv3, and TLSv1.
ca:        --secure-protocol=PR     selecciona el protocol segur, d'entre auto,
                                    SSLv2, SSLv3, TLSv1.

en:        --no-check-certificate   don't validate the server's certificate.
ca:        --no-check-certificate   no valides el certificat del servidor.

en:        --certificate=FILE       client certificate file.
ca:        --certificat=FITXER      fitxer del certificat del client.

en:        --certificate-type=TYPE  client certificate type, PEM or DER.
ca:        --certificate-type=TIPUS tipus de certificat del client, PEM o DER.

en:        --private-key=FILE       private key file.
ca:        --private-key=FITXER     fitxer de clau privada.

en:        --private-key-type=TYPE  private key type, PEM or DER.
ca:        --private-key-type=TIPUS tipus de clau privada, PEM o DER.

en:        --ca-certificate=FILE    file with the bundle of CA's.
ca:        --ca-certificate=FITXER  fitxer amb el conjunt de CA.

en:        --ca-directory=DIR       directory where hash list of CA's is stored.
ca:        --ca-directory=DIR       directori on s'emmagatzema una llista de
                                    dispersió de CA.

en:        --random-file=FILE       file with random data for seeding the SSL PRNG.
ca:        --random-file=FITXER    fitxer amb dades aleatòries per a fer de
                                   llavor per al SSL PRNG.

en:        --egd-file=FILE          file naming the EGD socket with random data.
ca:        --egd-file=FITXER fitxer que anomena el sòcol EGD amb dades aleatòries.

en: FTP options:
ca: Opcions de FTP:

en:        --ftp-stmlf             Use Stream_LF format for all binary FTP files.
ca:        --ftp-stmlf             Empra el format Stream_LF per a tots els fitxers
                                   d'FTP binaris.

en:        --ftp-user=USER         set ftp user to USER.
ca:        --ftp-user=USUARI       estableix l'usuari de ftp a USUARI.

en:        --ftp-password=PASS     set ftp password to PASS.
ca:        --ftp-password=PASS     estableix la contrasenya de ftp a PASS.

en:        --no-remove-listing     don't remove `.listing' files.
ca:        --no-remove-listing     no suprimeixes els fitxers «.listing».

en:        --no-glob               turn off FTP file name globbing.
ca:        --no-glob               inhabilita l'ús de comodins de fitxers per a FTP.

en:        --no-passive-ftp        disable the "passive" transfer mode.
ca:        --no-passive-ftp        inhabilita el mode de transferència «passiu».

en:        --retr-symlinks         when recursing, get linked-to files (not dir).
ca:        --retr-symlinks         en mode de recursió, baixa els fitxers
                                   apuntats per enllaços simbòlics que no siguen
                                   directoris

en: Recursive download:
ca: Baixada recursiva:

en:   -r,  --recursive          specify recursive download.
ca:   -r,  --recursive          baixa de forma recursiva.

en:   -l,  --level=NUMBER       maximum recursion depth (inf or 0 for infinite).
ca:   -l,  --level=NOMBRE       nivell màxim de recursió (inf o 0 per infinit).

en:        --delete-after       delete files locally after downloading them.
ca:        --delete-after       suprimeix els fitxers locals un cop baixats.

en:   -k,  --convert-links      make links in downloaded HTML or CSS point to
                                local files.
ca:   -k,  --convert-links      fes que els enllaços a l'HTML o CSS baixat apunten
                                als fitxers locals.

en:   -K,  --backup-converted   before converting file X, back up as X_orig.
ca:   -K,  --backup-converted   fes una còpia dels fitxers com a X_orig abans
                                de convertir-los.

en:   -K,  --backup-converted   before converting file X, back up as X.orig.
ca:   -K,  --backup-converted   fes una còpia dels fitxers com a X.orig abans
                                de convertir-los.

en:   -m,  --mirror             shortcut for -N -r -l inf --no-remove-listing.
ca:   -m,  --mirror             opció equivalent -N -r -l inf -no-remove-listings.

en:   -p,  --page-requisites    get all images, etc. needed to display HTML page.
ca:   -p,  --page-requisites    baixa totes les imatges, etc. necessàries per
                                veure el document HTML.

en:        --strict-comments    turn on strict (SGML) handling of HTML comments.
ca:        --strict-comments    activa la gestió estricta (SGML) de comentaris HTML.

en: Recursive accept/reject:
ca: Inclusió/exclusió en mode recursiu:

en:   -A,  --accept=LIST               comma-separated list of accepted extensions.
ca:   -A,  --accept=LLISTA             llista separada per comes d'extensions
                                       acceptades.

en:   -R,  --reject=LIST               comma-separated list of rejected extensions.
ca:   -R,  --reject=LLISTA             llista separada per comes d'extensions
                                       rebutjades.

en:   -D,  --domains=LIST              comma-separated list of accepted domains.
ca:   -D,  --domains=LLISTA            llista separada per comes de dominis
                                       acceptats.

en:        --exclude-domains=LIST      comma-separated list of rejected domains.
ca:        --exclude-domains=LLISTA    llista separada per comes de dominis
                                       rebutjats.

en:        --follow-ftp                follow FTP links from HTML documents.
ca:        --follow-ftp                segueix enllaços FTP en documents HTML.

en:        --follow-tags=LIST          comma-separated list of followed HTML tags.
ca:        --follow-tags=LLISTA        llista separada per comes d'etiquetes HTML
                                       que es segueixen.

en:        --ignore-tags=LIST          comma-separated list of ignored HTML tags.
ca:   -G,  --ignore-tags=LLISTA        llista separada per comes d'etiquetes HTML
                                       ignorades.

en:   -H,  --span-hosts                go to foreign hosts when recursive.
ca:   -H,  --span-hosts                segueix enllaços a altres llocs en mode
                                       de recursió.

en:   -L,  --relative                  follow relative links only.
ca:   -L,  --relative                  només segueix enllaços relatius.

en:   -I,  --include-directories=LIST  list of allowed directories.
ca:   -I,  --include-directories=LLISTA llista de directoris acceptats.

en:   -X,  --exclude-directories=LIST  list of excluded directories.
ca:   -X,  --exclude-directories=LLISTA llista de directoris rebutjats.

en:   -np, --no-parent                 don't ascend to the parent directory.
ca:   -np, --no-parent                 no ascendeixes al directori pare.

en: Mail bug reports and suggestions to <bug-wget@gnu.org>.
ca: Envieu informes d'error i suggeriments a <bug-wget@gnu.org>.

en: GNU Wget %s, a non-interactive network retriever.
ca: GNU Wget %s, un baixador de xarxa no interactiu.

en: Password for user %s:
ca: Contrasenya per a l'usuari %s:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Compile:
ca: Construcció:

en: Link:
ca: Enllaç:

en: GNU Wget %s built on %s.
ca: GNU Wget %s construït el %s.

en:     %s (env)
ca:     %s (entorn)

en:     %s (user)
ca:     %s (usuari)

en:     %s (system)
ca:     %s (sistema)

note: TRANSLATORS: When available, an actual copyright character (cirle-c) should be used in preference to "(C)".
en: Copyright (C) 2009 Free Software Foundation, Inc.
ca: Copyright © 2009 Free Software Foundation, Inc.

en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later
    <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
ca: Llicència GPLv3+: GNU GPL versió 3 o posterior
    <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>.
    Aquest és programari lliure: podeu modificar‐lo i redistribuir‐lo si voleu.
    No hi ha CAP GARANTIA, en la mesura que ho permeta la llei.

note: TRANSLATORS: When available, please use the proper diacritics for names such as this one. See en_US.po for reference.
en: 
    Originally written by Hrvoje Niksic <hniksic@xemacs.org>.
ca: 
    Escrit originàriament per Hrvoje Niksic <hniksic@xemacs.org>.

en: Please send bug reports and questions to <bug-wget@gnu.org>.
ca: Envieu informes d'error i preguntes a <bug-wget@gnu.org>.

en: Try `%s --help' for more options.
ca: Proveu «%s --help» per a veure més opcions.

en: %s: illegal option -- `-n%c'
ca: %s: l'opció «-n%c» és il·legal

en: Can't be verbose and quiet at the same time.
ca: No es pot donar informació i ser silenciós al mateix temps.

en: Can't timestamp and not clobber old files at the same time.
ca: No té sentit no sobreescriure fitxers i fer marques de temps al mateix temps.

en: Cannot specify both --inet4-only and --inet6-only.
ca: No es pot especificar inet4-only i --inet6-only a l'hora.

en: Cannot specify both -k and -O if multiple URLs are given, or in combination
    with -p or -r. See the manual for details.
ca: No es pot especificar -k i -O a l'hora si es donen múltiples URL, o en
    combinació amb -p o -r. Vegeu el manual per a més detalls.

en: WARNING: combining -O with -r or -p will mean that all downloaded content
    will be placed in the single file you specified.
ca: AVÍS: combinar -O amb -r o -p voldrà dir que tot el contingut baixat es
    posarà a l'únic fitxer que especifiqueu.

en: WARNING: timestamping does nothing in combination with -O. See the manual
    for details.
ca: AVÍS: les marques de temps no fan res en combinació amb -O. Vegeu el manual
    per a més detalls.

en: File `%s' already there; not retrieving.
ca: El fitxer «%s» ja existeix, no es baixa.

en: Cannot specify both --ask-password and --password.
ca: No es pot especificar --ask-password i --password a l'hora.

en: %s: missing URL
ca: %s: falta l'URL

en: This version does not have support for IRIs
ca: Aquesta versió no implementa IRI

en: -k can be used together with -O only if outputting to a regular file.
ca: -k només es pot emprar amb -O si es desa la sortida a un fitxer normal.

en: No URLs found in %s.
ca: No s'ha trobat cap URL a %s.

en: Download quota of %s EXCEEDED!
ca: S'ha EXCEDIT la quota de baixada de %s.

en: Continuing in background.
ca: S'esta continuant en segon terme.

en: Continuing in background, pid %lu.
ca: S'està continuant en segon terme, pid %lu.

en: Output will be written to %s.
ca: La sortida s'escriurà a %s.

en: %s: Couldn't find usable socket driver.
ca: %s: No s'ha trobat cap controlador de sòcol usable.

en: %s: %s:%d: warning: %s token appears before any machine name
ca: %s: %s:%d: avís: el testimoni %s apareix abans que cap nom de màquina.

en: %s: %s:%d: unknown token "%s"
ca: %s: %s:%d: component desconegut "%s"

en: Usage: %s NETRC [HOSTNAME]
ca: Forma d'ús: %s NETRC [HOST]

en: %s: cannot stat %s: %s
ca: %s: no s'ha pogut determinar l'estat de %s: %s

en: WARNING: using a weak random seed.
ca: AVÍS: s'està utilitzant una llavor aleatòria febla.

en: Could not seed PRNG; consider using --random-file.
ca: No s'ha pogut donar una llavor al PRNG; considereu usar --random-file.

en: %s: cannot verify %s's certificate, issued by %s:
ca: %s: no es pot verificar el certificat de %s, emès per %s:

en:   Unable to locally verify the issuer's authority.
ca:   No s'ha pogut verificar localment l'autoritat de l'emetent.

en:   Self-signed certificate encountered.
ca:   S'ha trobat un certificat autosignat.

en:   Issued certificate not yet valid.
ca:   El certificat encara no és vàlid.

en:   Issued certificate has expired.
ca:   El certificat ha caducat.

en: %s: no certificate subject alternative name matches
    	requested host name %s.
ca: %s: cap nom comú alternatiu del certificat concorda
    	amb el nom del servidor demanat %s.

en:     %s: certificate common name %s doesn't match requested host name %s.
ca: %s: el nom comú «%s» del certificat no concorda amb el nom del servidor demanat %s.

en:     %s: certificate common name is invalid (contains a NUL character).
        This may be an indication that the host is not who it claims to be
        (that is, it is not the real %s).
ca:     %s: el nom comú del certificat és invàlid (conté un caràcter NUL).
        Això pot ser un indicador de que el servidor no és qui diu que és
        (és a dir, no és el %s real).

en: To connect to %s insecurely, use `--no-check-certificate'.
ca: Per a connectar a %s de manera insegura, useu «--no-check-certificate».

en: 
    %*s[ skipping %sK ]
ca: 
    %*s[ s'està ometent %sK ]

en: Invalid dot style specification %s; leaving unchanged.
ca: L'especificació de l'estil de progrés %s no és vàlida; no es canvia.

en:    in
ca:    en

en: Cannot get REALTIME clock frequency: %s
ca: No es pot obtenir la frequència del rellotge en TEMPS REAL: %s

en: Removing %s since it should be rejected.
ca: S'està suprimint %s ja que no s'hauria de baixar.

en: Cannot open %s: %s
ca: No es pot obrir %s: %s

en: Loading robots.txt; please ignore errors.
ca: S'està llegint el robots.txt; si us plau, ignoreu els errors.

en: Error parsing proxy URL %s: %s.
ca: S'ha produït un error en analitzar la URL del servidor intermediari %s: %s.

en: Error in proxy URL %s: Must be HTTP.
ca: Hi ha un error a la URL del servidor intermediari %s: Ha de ser HTTP.

en: %d redirections exceeded.
ca: S'ha excedit el màxim de redireccions (%d).

en: Giving up.
ca: S'està abandonant.

en: Retrying.
ca: S'està reintentant.

en: Found no broken links.
ca: No s'ha trobat cap enllaç trencat.

en: Found %d broken link.
    
     | Found %d broken links.
ca[0]: S'ha trobat %d enllaç trencat.
ca[1]: S'han trobat %d enllaços trencats.

en: No error
ca: Cap error

en: Unsupported scheme %s
ca: L'esquema %s no està implementat

en: Scheme missing
ca: Manca l'esquema

en: Invalid host name
ca: El nom del servidor és invàlid

en: Bad port number
ca: El número de port és incorrecte

en: Invalid user name
ca: Nom d'usuari no vàlid

en: Unterminated IPv6 numeric address
ca: L'adreça numèrica IPv6 no està terminada

en: IPv6 addresses not supported
ca: Les adreces IPv6 no estan implementades

en: Invalid IPv6 numeric address
ca: L'adreça numèrica IPv6 no és vàlida

en: HTTPS support not compiled in
ca: La implementació d'HTTPS no s'ha inclòs a la construcció

en: %s: %s: Failed to allocate enough memory; memory exhausted.
ca: %s: %s: No s'ha pogut la memòria suficient; s'ha exhaurit la memòria.

en: %s: %s: Failed to allocate %ld bytes; memory exhausted.
ca: %s: %s: No s'ha pogut assignar %ld octets; s'ha exhaurit la memòria.

en: %s: aprintf: text buffer is too big (%ld bytes), aborting.
ca: %s: aprintf: la memòria intermèdia de text és massa gran (%ld octets), s'està avortant.

en: Continuing in background, pid %d.
ca: Es continua en segon terme, pid %d.

en: Failed to unlink symlink %s: %s
ca: No s'ha pogut suprimir l'enllaç simbòlic %s: %s
